Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi robin z Krakowa - Miasta Królów Polskich.
Od 31.03.2010 r. przejechałem

244031.61

km w tym 1661.95 w terenie i śniegu.
Jeżdżę z prędkością średnią 24.58 km/h.
Więcej o mnie,

Baton 2023

button stats bikestats.pl

Baton 2022

button stats bikestats.pl

Baton 2021

button stats bikestats.pl

Baton 2020

button stats bikestats.pl

Baton 2019

button stats bikestats.pl

Baton 2018

button stats bikestats.pl

Baton 2017

button stats bikestats.pl

Baton 2016

button stats bikestats.pl

Baton 2015

button stats bikestats.pl

Baton 2014

button stats bikestats.pl

Baton 2013

button stats bikestats.pl

Baton 2012

button stats bikestats.pl

Baton 2011

button stats bikestats.pl

Baton 2010

button stats bikestats.pl

Baton 2009

button stats bikestats.pl

Baton 2008

button stats bikestats.pl

Baton 2007

button stats bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy robin.bikestats.pl

Archiwum bloga

Flag Counter


Dane wyjazdu:
Dystans: 25.00 km.
w tym w terenie: 0.00 km. Średnia prędkość: 28.30 km/h.
Elevation: m.
Rower:Tacx Bushido

Lego ułożone

Niedziela, 20 grudnia 2009 • dodano: 20.12.2009 | Komentarze 12

Takie coś powstało po ułożenie tego.
Zestaw składa się z ok. 1800 elementów, zajęło to mojemu synkowi kilka godzin wieczorem 6.12. i na drugi dzień po przedszkolu też kilka godzin, ja ułożyłem tylko budynek po prawej bez instrukcji i logo BS.
W sumie to jeszcze mamy dobudować więźniarkę i samochód, a potem przejdziemy na straż pożarną. W skład naszego Posterunku policji weszło również 25 policjantów i 4 więźniów w tym jedna skazana! :)

W sumie wiadomo ja jechałem na trenażerze, a nie lubię umieszczać pustych wpisów, bo nie wiadomo co kogo zainteresuje?


Posterunek policji © robin


74 kmd10kkm

314 kmd20kkmBS


Dane wyjazdu:
Dystans: 33.00 km.
w tym w terenie: 33.00 km. Średnia prędkość: 19.41 km/h.
Elevation: m.
Rower:KROSS A6

Puszcza Niepołomicka zimą

Czwartek, 17 grudnia 2009 • dodano: 17.12.2009 | Komentarze 17

Dziś delikatnie po śniegu, puszcza jest piękna a tym bardziej w zimie. 100% puszczy dzisiaj zaliczyłem.

Ubrany na siarczysty mróz ruszyłem po śniegu moją ulubioną Żubrostradą, śnieg trzeszczał pod oponkami, w lesie byłem tylko ja, rower, zające i kilka bażantów. Prawie całą drogą padał lekki śnieg, mróz - wiadomo jaki - temperatura odczuwalna -20 stopni - Ktoś zapyta, skąd wziąłem taką temperaturę - z kalkulatora.

Wyjazd bardzo krótki, ale ciekawy. Pan Stanisław z Mikluszowic sklep miał zamknięty na cztery spusty - bo mróz.
Miałem dwa momenty niebezpieczne jak jechałem po oblodzonym żlebie koleiny obok stawu, ale na szczęście wyprowadziłem rower do pionu.

Porównując dzisiejszą lightową wycieczkę do wczorajszego trenażera to powiem jedno wczoraj była masakra a dziś nawet przy -8 było super i nawet się nie spociłem :)

Jak sobie coś przypomnę to dopiszę.


Pragnę powitać na blogu bikerów z Białorusi.


Puszcza Niepołomicka © robin


Zima w Puszczy © robin


Puszcza Niepołomicka © robin


Puszcza Niepołomicka © robin


Krossem po puszczy © robin


Wycinka drzew © robin


Nad Czarnym Stawem © robin


Czarny Staw © robin


99 kmd10kkm



Dane wyjazdu:
Dystans: 25.00 km.
w tym w terenie: 0.00 km. Średnia prędkość: 28.30 km/h.
Elevation: m.
Rower:Tacx Bushido

Świąteczne zakupy

Środa, 16 grudnia 2009 • dodano: 16.12.2009 | Komentarze 9

Z zakupów kupiłem tylko opony do Scotta Schwalbe Marathon Racer 700x30C - kevlarowe lekkie opony do trekingowej jazdy. Jak się okazało koła, które miałem w szosówce to Mavic cxp33 na 36 szprychach piasty 105, postanowiłem więc zastosować je do mojego trekingowego Scotta, dlatego kupiłem powyższe opony, poprzednie Schwalbe Marathon Supreme spisywały się super, miałem je założone do roweru, gdzie był zamontowany foteli, teraz fotelika nie ma i nie ma potrzeby, stosowania aż takich szerokich opon, wybrałem więc te powyższe. Rower stracił na wadze ponad kilogram i będzie szybciej przez to jeździł przy zachowaniu sztywności kół.

Pozostało 132 kmd10kkm


Dane wyjazdu:
Dystans: 47.00 km.
w tym w terenie: 1.00 km. Średnia prędkość: 21.86 km/h.
Elevation: 412 m.
Rower:SCOTT LTD

Do toru kajakowego v.1

Poniedziałek, 14 grudnia 2009 • dodano: 14.12.2009 | Komentarze 14

Ubrany za ciepło od stóp do kasku, temperatura za oknem -2 stopnie, a ja się ubrałem w 4 warstwy – przesadziłem, natomiast na twarz pierwszy raz tej jesieni ubrałem maskę. Jednak nie znalazłem jeszcze idealnego połączenia okularów i maski, używam tego naprzemiennie, bo okulary mi parują.

Praktycznie standardowa trasa do toru kajakowego z wiatrem zachodnim. Żeby nie niby zniwelować podmuchy wiatru pojechałem północną stroną Wisły ul. Księcia Józefa, następnie obok Z. Wodociągowego dojechałem do kładki przy A4 i potem powrót bulwałami w kierunku centrum.

To zdjęcie Zamku w Przegorzałach, zrobione kilkanaście godzin wcześniej, kiedy podstępem nie wpuszczono mnie na taras widokowy, jak chciałem zrobić nocne zdjęcia Krakowa.

Zamek Przegorzały "Belweder" © robin


157 kmd10kkm


Dane wyjazdu:
Dystans: 43.00 km.
w tym w terenie: 0.00 km. Średnia prędkość: 22.63 km/h.
Elevation: m.
Rower:SCOTT LTD

Nocny tor kajakowy

Piątek, 11 grudnia 2009 • dodano: 12.12.2009 | Komentarze 17

202 kmd10kkm

Dziś miał być dzień regeneracji po wczorajszym dłuższym wyjeździe, ale dostałem cynk, że jedziemy lightowo grupą do toru kajakowego, więc pojechaliśmy. Na umówione miejsce pod Smoka Wawelskiego przyjechałem spóźniony ale grupa czekała i bardzo im za to dziękuję, ale DINO nie pozdrawiam :)

W grupie czyli Darek, Marek, Darek i ja niezłym tempem ruszyliśmy do toru kajakowego, ja tylko raz zatrzymałem się na wysokości Klasztoru Kamedułów, aby zrobić zdjęcie, był tu taki marznący wiatr, że od tego momentu odechciało mi się nocnych zdjęć.
Po dojechaniu do kładki przy A4 i po zrobieniu następnych zdjęć chyba temperatura odczuwalna w tym miejscu była grupo poniżej zera, co wszyscy odczuli na swojej skórze. Nie pojechałem robić zdjęć na Rynku brrr.
Jedynym minusem tego wyjazdu to zgubiona szybka od licznika sigmy 1606L, gdyby ktoś znalazł na trasie, którą jechaliśmy to oczywiści - dla uczciwego znalazcy nagroda. :)


Kameduły © robin


Klasztor Kameduły © robin


Kładka przy A4 © robin


Nocna grupa © robin



Na Kładeczce © robin


Święta idą ... © robin


Dane wyjazdu:
Dystans: 92.40 km.
w tym w terenie: 0.00 km. Średnia prędkość: 20.09 km/h.
Elevation: 400 m.
Rower:SCOTT LTD

w kierunku Oświęcimia

Czwartek, 10 grudnia 2009 • dodano: 10.12.2009 | Komentarze 12

245,6 KMD10KKM Coraz trudniej się jeździ w taką pogodę!

I w końcu jakiś biker z Afryki zajrzał na mojego bloga. Ciekawe jaką skórę ma nasz Koleżka :) Tak z ciekawości nie jestem rasistą!!!

Miała być płaska setka po wszystkich ścieżkach w Niepołomicach, ale mi się nie chciało już tam jechać. Pojechałem w kierunku Oświęcimia, wiało mi niesamowicie. Dojechałem do Kaszowa i tam skręciłem do Czernichowa zrobiłem takie dwa ładne kółeczka, nie chciało mi się dojeżdżać do 100 bo byłem trochę padnięty po dzisiejszym wietrze. Wyjechałem prawie 400 metrów w górę i to prawie zawsze pod wiatr. Zwiedziłem za to nowe tereny czyli Kaszów i Czernichów. Bardzo mało rowerzystów jeździ po Krakowie, zimno!?

Kryspinów © robin


Fort Krępak © robin


Kładka przy A4 © robin


Fort Krępak © robin


Czernichów © robin


Kryspinów © robin


Wawel © robin




Dane wyjazdu:
Dystans: 25.00 km.
w tym w terenie: 0.00 km. Średnia prędkość: 28.85 km/h.
Elevation: m.
Rower:

Trening na AWFie

Wtorek, 8 grudnia 2009 • dodano: 08.12.2009 | Komentarze 7



Dane wyjazdu:
Dystans: 32.00 km.
w tym w terenie: 0.00 km. Średnia prędkość: km/h.
Elevation: m.
Rower:SCOTT LTD

6 Grudnia - Mikołaj

Niedziela, 6 grudnia 2009 • dodano: 06.12.2009 | Komentarze 21

363 kmd10kkm

Dziś bardzo krótko, bo spieszyłem się na Mikołaja. Dojechałem tylko do ulicy Widłakowej.
Warto było czekać 12 miesięcy na wymarzony prezent :)
W tamtym roku było tak. A dziś tak:
Mikołaj © robin


Jestem zadowolony ?! © robin


Dane wyjazdu:
Dystans: 54.00 km.
w tym w terenie: 2.00 km. Średnia prędkość: 21.60 km/h.
Elevation: 150 m.
Rower:SCOTT LTD

Dom - Skałki Tw. - Tyniec - Przegorzały - Błonia - Dom

Piątek, 4 grudnia 2009 • dodano: 04.12.2009 | Komentarze 14

Dzisiaj postanowiłem jechać inaczej niż zwykle tzn. nie bulwarami do Tyńca.
Najpierw pojechałem do Punktu Widokowego na Skałkach Twardowskiego, GPS znalazł go bez problemu a ja byłem tu pierwszy raz (!) żeby tu swobodnie pojeździć zabrałem zły rower i zły aparat no i jeszcze nie ta pogoda.
Już wiem gdzie to jest więc następnym razem przy pięknej pogodzie przyjadę tutaj.
Następnie pojechałem przez Kostrze do Tyńca, tędy jechałem pierwszy raz w czerwcu 2007 r. kiedy pomyliłem drogę i zamiast wjechać na ul. Widłakową pojechałem tędy i nie dojechałem do Tyńca bo brakło mi czasu, ale to już historia.
W Tyńcu bar pod zdechłym Turem zamknięty, więc przejechałem przez kładkę przy A4 i udałem się wzdłuż Z. Wodociągowych w kierunku Przegorzał tam podobnie jak koledzy wczoraj ul. Jodłową przejechałem do ul. Królowej Jadwigi a tam dalej bulwarami rzeki Rudawy potem kółeczko na Błoniach i częściowo bulwarami na Rondo Mogilskie skąd już prosto do domu.
Przyglądałem się jak budują nową kładkę pieszo-rowerową na Wiśle w miejscu starego mostu.

Punkt widokowy © robin


Punkt widokowy © robin


Kamieniołom © robin


Skałki Twardowskiego © robin


Kładka © robin


rz. Rudawa © robin


Nowa Kładka © robin


395 KMD10KKM



Dane wyjazdu:
Dystans: 40.00 km.
w tym w terenie: 2.00 km. Średnia prędkość: 24.00 km/h.
Elevation: m.
Rower:SCOTT LTD

Centrum

Czwartek, 3 grudnia 2009 • dodano: 03.12.2009 | Komentarze 11

To moje najpopularniejsze zdjęcie - nawet nie wiem dlaczego?

ZOSTAŁO 450 KMD10KKM
kraków, wawel, jesień © robin